top of page

אדניות למרפסת מחיר

אדניות למרפסת

אדניות למרפסת יאפשרו לנו לגדל צמחייה במקום שלא בהכרח יש אדמה זמינה - בין אם זה על מרפסת בבניין המתנשאת לגובה, או מרפסת בגובה הקרקע שפשוט רוצים להוסיף לה עוד צמחים - האדניות עבור המרפסת יכולות בהחלט להוֶסיף מקומות שתילה נוספים, מה שיאפשר להתחיל או להרחיב את היצע השתילה הקיים ובכך לראות צמחייה רבה ומגוונת יותר ממש במקום מחייתנו. האדניות עבור המרפסת מתאימות באופן טבעי גם לחללי עבודה, כך שאם במרחבי מחייה עסקינן, ניתן לראות את האפשרות ליהנות כך מצמחייה מגוונת ונעימה הן בבניין המשרדים והן בכל חלל מקורה שבמקרה יש לו מרפסת ומקום פנוי להניח בו אדנית.

 

אדניות למרפסת - מה הסיפור והעניין מאחורי האדניות עבור המרפסת?

  •  אם נרצה למנות את סוגי אדניות למרפסת שיש, אז אפשר להכניס לרשימה  אדניות מעץ איפאה ואורן, כדים ועציצים בגלזורה יוקרתית, מבטון תעשייתי קל משקל או כבד, מגוון עצום של עציצים מפלסטיק בשפע של צבעים, אדניות פיברגלס, אדניות מתכת מעוצבות - ורבים אחרים, בגוונים וצורות אחרות - וכמובן במחירים שונים. 

  • קיימות שלוש אפשרויות נפוצות לשתילה מרפסת מתאפשרות לנו דרך אדניות מרפסת על הרצפה - שהן נפוצות במיוחד ויש מתוכן מבחר גדול. אדניות על המעקה - שהמגוון עבורם נרחב פחות מאלו של אדניות-הרצפה. אדניות תלויות הקיר הם פתרונות שהחלו לצוץ כחלק מהרצון של אנשים לחיות לצד פרחים וצמחים והן נחשבות כפתרון חדש יחסית.

 

מה הם היתרונות המרכזיים של אדניות למרפסת?

  •  אדניות למרפסות מהוות אפקט מרהיב של הוספת גוונים וצבעים למרפסת בקלות ופשטות. יש מגוון נרחב של טאצ'ים למרפסת.

  • לחומר של האדניות עבור המרפסת משקל גדול - כיוון שהוא משפיע על אגירת החום. הדבר יכול להשפיע על עוצמת השמש, בעבור הצמח שנמצא באדנית - במיוחד אם נמצא בכיוון דרום. אדניות פלסטיק מאפשרות נידוף מהיר, משקל קל ופוטנציאל שהוא נמוך יחסית לשבר (כאשר הצמח מתרחב מעבר לגבולות האדנית). אם כי, כדאי לבדוק טרם הבחירה בחומר זה, לאור הכימיקלים הרווים בו. מומלץ לבדוק זאת באופן מקצועי. בכל מקרה, אם נבחרה אדנית שומרת חום, מחומר מתכתי - אולי עדיף לשמור לכיוון הצדדים הצפוניים, לפחות בעתות החמות. 

מה הם החסרונות המרכזיים של אדניות למרפסת?

  • צריך בכל זמן נתון לזכור שצריך לשנע ולסחוב אדניות למרפסת, לעתים תוך שהן דיי כבדות. לזכור גם שיש משקל מסוים שמרפסת יכולה לסחוב וכאשר יש רטיבות באדמה ובצמח - המשקל גובר. 

  • יש לשים לב מתי מתבקשת העברה מתוך האדנית, לכדי חדשה - כי הצמח גדל עד מאוד. בעדיפות טרם שהצורה של האדניות עבור המרפסת נסדקה, כי אז זה כנראה מצריך אדנית חדשה לגמרי בכל מקרה. יש אדניות שיותר קל לחלץ מהן את הצמח.

  • יש אדניות עבור מרפסת שפחות קל להשאיר במפרסות, כי הרוח שם יכולה להיות מאוד חזקה ולהפוך אותן. כמו אלו לדוגמה שהן למעשה אדניות בעלות מבנה צר וגבוה.

 

אדניות לצמחים– כיצד לבחור באדנית המושלמת

מגוון האדניות הקיים בשוק אומנם מאפשר לנו למקם אדניות במרפסת תוך ביצוע התאמה אידיאלית בין האדנית לעיצוב יתר מתחם המרפסת, אך הוא גם הופך את מלאכת הבחירה לקשה ומורכבת יותר. כך תוכלו לבצע את תהליך ההתאמה בצורה הטובה ביותר:

  • חומר גלם – ראשית יש לאפיין את תנאי מזג האוויר של המרפסת שלכם ולבחור בהתאם את חומר הגלם ממנו תיוצר האדנית. חומרי הגלם הנפוצים ביותר הם: אדניות קרמיקה, עץ, פלסטיק ואפילו מתכת – לכל חומר גלם היתרונות והחסרונות שלו.

  • סוג הצמח – גם סוג הצמח משפיע על סוג האדנית. ישנן אדנית צמחי תבלין, אדניות לצמחים גבוהים, אדניות למטפסים, אדניות מרפסת ועוד. הבינו איזה צמח תרצו לקנות וכך תוכלו להתמקד בסוג האדניות הרלוונטי ביותר.

  • גודל – וודאו כי יש לכם מספיק מקום במרפסת כדי למקם אדניות צמחים בצורה בטוחה ויעילה. בצעו מדידה של המרפסת ובחרו אך ורק באדניות בעלות המידות הרצויות.

 

אדניות למרפסת מחיר ועלויות

משתלת תגל הארץ מציעה מבחר רחב שלאדניות מעוצבות למרפסת. האדניות מגיעות במספר רב של צבעים (אפור, אפור בהיר, שמנת ולבן) ובמספר גדלים (גדול, בינוני וקטן). משתלת תגל הארץ משווקת אדניות איכותיות העשויות מקרמיקה משובחת. אדניות מקרמיקה מרשימות ביופיין הן עמידות וחזקות ומתאימות מאוד לאקלים הישראלי.

 

 

לסיכומו של דבר - מה נספר על אדניות למרפסת?

אדניות למרפסת מאפשרות חופש יצירתי רב - הן באפשור של צמחייה חדשה בעולם, והן ביכולתן לצבוע את הגינה בגוונים חדשים ונעימים. אז אם אתם מחפשים אדניות מיוחדות שיהפכו את המרפסת שלכם למקום ירוק ומעניין יותר – הגעתם לכתובת הנכונה! צוות העובדים המקצועי של משתלת תגל הארץ יסייע לכם למצוא אדנית למרפסת שתתאים בדיוק לצרכים המדויקים שלכם.

 

מה מציעה לכם משתלת תגל הארץ בתחום של אדניות למרפסת?

משתלת תגל הארץ יכולה להציע מגוון רחב ונרחב של אדניות למרפסת, אדניות לבית, ועוד,שיכולות לאפשר מקומות נטיעה ושתילה חדשים - כמו גם לחדש את עיצוב הפנים של מרפסות אלו. נוסף על כך, ניתן להתייעץ עם צוות המשתלה בעניין סוגי האדניות והתאמתן לצמחים, למרפסות ולכל עניין שעולה לשאלה.

bottom of page