top of page
מרפסות אורבניות.jpg

OUTSIDE GREEN

תמיד חלמתם להביא את הטבע הביתה?
איתנו אתם יכולים להגשים את החלומות שלכם. במידה ואתם מעוניינים, לחצו על הכפתור הבא, מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אלכים בהקדם:)

מרפסות אורבניות

יש שיגידו שמרפסות אורבניות זה בדיוק מה שהאדם המערבי צריך בשביל הוול ביינג שלו (Well Being). האם זו האמת? אנחנו לא יודעים. האם חיבור לטבע יכול לתמוך את האיזון הנפשי? אנחנו חושבים, שברבים מהמקרים, נכון הדבר. מרפסות אורבניות מצטיינות ביכולתן להיות גם מרפסות שניתן למצוא בעיר, מחד, גם מרפסות המלאות בכל טוב צומח ושופע מאידך. דהיינו, צמחים מכל הסוגים שיכולים לשרוד במרפסת עירונית (אורבנית).

 

מרפסת עציצים- עיצוב מרפסת עם צמחים

על מנת לעצב מרפסת ירוקה בסגנון אורבני כל מה שאתם צריכים זה מרפסת ורצון להפוך את החלל שלכם לנוח ונעים יותר. השלב הראשון יהיה תכנון המהלך העיצובי, סרטוט (אפילו בראש) של החזון העיצובי שלכם, ואפיון הפריטים אותם תרצו להביא. לאחר מכן יש לחשוב איזה צמחיה במרפסת נרצה לשלב, מה אפשר לגדל במרפסת ואיזה צמחי מרפסת נרכוש. השלב האחרון הוא סידור הצמחייה ועיצוב סופי של המרפסת. עיצוב צמחיה במרפסת הוא השלב בוא אתם מביאים ליידי ביטוי את האישיות שלכם ואת הרצונות העיצוביים האינדיווידואליים שלכם.

 

גידול צמחים במרפסת - מה לשתול במרפסת

מרפסת עם עציצים היא דבר נהדר אשר טומן בחובו מספר גדול של יתרונות מהם ניתן ליהנות בכל יציאה למרפסת, אך יש לחשוב ולתכנן בזהירות את הרכב הצמחים אותם נבחר למקם שם. סוגי הצמחים שמתאימים למרפסת הם רבים ומגוונים, יש לקחת בחשבון את מאפייני המרפסת שלכם, כמות האור הנכנסת, שעות השמש הישירה, כיווני האוויר ואת החשיפה לכיפת השמיים (רלוונטי בעיקר בימי החורף). כאמור, המבחר הוא באמת עצום ואנו ממליצים ליצור תמהיל של צמחים אשר יביאו לכם הן תועלת והן יופי.

 

תגל הארץ - משתלת אורבנית

במשתלה שלנו תוכלו למצוא את כל מה שאתם צריכים על מנת להוסיף ירוק בעיניים ותחושה של טבע לבית שלכם. על מנת לספק לכם חווית רכישה מתקדמת ונוחה השקנו אתר חנות מקוונת הכולל; קטלוג מוצרים מפורט, מערכת הזמנות יעילה, מנגנון תשלום מאובטח, מדיניות החזרות ברורה והכי חשוב – משלוח מהיר עד לפתח הבית שלכם.

 

מתלבטים איזה צמחים לרכוש?

צרו איתנו קשר! נשמח לרתום את כל הידע והניסיון שלנו על מנת לסייע לכם לדייק את הרכישה ולמצוא את הצמחים האידיאליים עבורכם. ליצירת קשר חייגו: 054-5470267.

מסעדת קפה נטו5.jpg

מסעדת קפה נטו

סוקולוב רעננה2.jpg

סוקולוב רעננה

תל אביב6.jpg

תל אביב

פנטהאוז בירוקה9.jpg

פנטהאוז בירוקה

פנטהאוס בירוקה נורית1.jpg

פנטהאוז בירוקה נורית

מדוע להקים מרפסות אורבניות?

מרפסות אורבניות מאפשרות לנו להביא את הטבע הביתה. בייחוד אם העיר מכסה את פני הטבע. לא משנה מה מצב היער, או מצב הטבע מחוץ לבניין הדירות – מרפסת אורבנית יכולה להיות התשובה המיידית, כדי להביא את הטבע למרפסת הבית – לא משנה המצב מחוצה לו. היתרון המיידי הוא לחיות בסביבה טבעית יותר, מבלי לעזוב את הבית.

למי מרפסות אורבניות יכולות להתאים?

מרפסות אורבניות יכולות להתאים גם למי שמעוניין לעסוק בחקלאות עירונית. כלומר, להתעסק בצמחים (ובכל מה שקשור לזה), מבלי לעזוב את העיר, ואפילו את הבית. ניתן לגדל ירקות (כמו פטרוזיליה, מלפפונים, חסה, עגבניות, בזיליקום, קישואים, מנגולד וכו'), ושלל צמחים אפשריים אחרים.

האם ניתן לגדל אוכל במרפסת?

יש שיגידו, שמבחינתם, מרפסת אורבנית זה לגדל אוכל במרפסת. וזה כשלעצמו זה כמו לעגן ולהזכיר את החיבור המקודש לטבע ולחיות את החוויה של "לגעת באדמה", לחיות באופן "עונתי", לגלות חיבור לתהליכי הטבע ופשוט להתבונן בעולם צומח וגודל, נקטף ונקצץ לקערת פירות וירקות מפנקת. 

מה גם, שעצם גידול האוכל במרפסת אורבנית יכולה להביא את הבשורה לעיר. במקום להביא אוכל שגדל במקומות רחוקים לתושבי הבית, ניתן לאכול את זה שהגיע ישר מהמרפסת. ניתן לדעת בנקל באילו תנאים גדל, ובאילו תנאים לא (הדברה, שילוח וכן הלאה). ובאופן ייעודי, להשקיע ולטפח כמידת הרצוי. אנשים שמגדלים אוכל במרפסות אורבניות יכולים להנות ממאכלים טריים ולא מרוססים.

איך ניתן לתחזק מרפסת אורבנית?

כיום יש לא מעט טכנולוגיות שיכולות לתמוך ביצירה ותחזוקה של מרפסת אורבנית. כולל אלו התומכות בגינון והשקיה. מי שרוצה לגדל ירקות יכול להשקיע במערכת הידרופונית, שיש בה צינורות מים מסתרקלים, שאולי קיבלו את שם כתוצאה מסירקולציה (מחזוריות) שהמים עושים בהם. המים נעים בהם באופן רצוף. היתרון במערכת שכזאת היא השקיית מים העשירים במינרלים וויטמינים שיכולים לתמוך בגדל צימוח מהיר יחסית ולאפשר אי אילו ירקות באופן תכוף לכל ימות השנה.

ומי שלא רוצה לתלות צינורות מים עם קירות המרפסת יכול ללכת על מסורת העציצים והאדניות, ובלבד שיקפיד על תנאי גידול נאותים. ניתן לגדל באדניות שכאלו המון סוגי ירקות ובהחלט ניתן ליצור קשר עם צוות המשתלה כדי לקבל טיפים על אי אילו שיטות ואפשרויות גידול. 

איך משתלת תגל הארץ יכולה לעזור?

זאת כדי לגלות מה ניתן לשתול, איך ולמה. צוות המשתלה מאפשר ללקוחותיו לקבל עיצוב מרפסת אורבנית מההתחלה לסוף. התהליך כולל בחירת הכלים לשתילה, הכדים, האדניות, הבניה מעץ, הדשא הסינתטי, הצמחים, מערכת ההשקיה הממוחשבת, מערכת הניקוד, פרחי השיחים, עצי הפרי וכל מה שמתבקש. כל זה באופן מקצועי, אסתטי ונקי.

bottom of page