top of page

צמחי בית ומרפסת

צמחים לבית ולמרפסת

צמחים לבית ולמרפסת ישפרו את הנראות של הבית ושל הנוף שנשקף ממנו. מאידך, צמחים בבית או במרפסת שלכם דורשים עבודה רבה ומחויבות למשך כל תקופת החיים שלהם. הכרה ביתרונות ובחסרונות של גידול צמחים עשויה לסייע לכם לקבוע אם הפרויקט הזה בכלל שווה את המאמץ שלכם.

צמחים לבית ולמרפסת–מה כרוך בגידול של צמחים של בית ומרפסת?

צמחים לבית ולמרפסת דורשים מכם להתחייב בזמן ובהשקעה כספית ניכרת. ההשקעה הגדולה ביותר של זמן נדרשת כאשר הנכם מתחילים את הפרויקט הזה בפעם הראשונה, אבל העבודה נמשכת למשך כל זמן גידולם. תידרשו לעשב, להשקות ולהפרות את הצמחים הללו. שיתוף העומס שכרוך בעבודה זו על ידי בני המשפחה שלכם עשוי להקל עליכם מאוד במשימה זאת.

כיצד באים לידי ביטוי היתרונות והחסרונות של צמחים לבית?

היתרונות -

  • שתילת צמחים לבית ולמרפסת שלכם תאפשר לכם לנצל את הקרקע באופן טוב יותר. הצמחים שהנכם מגדלים יעזרו בהגדרה של המרחב לכל מיני שימושים. כמו למשל, פטיו יוצר אזור פונקציונאלי שנועד לאירוח או לסעודה במרפסת. מיטה מוגבהת מספקת מקום לשתילה של פרחים לשיפור הנראות של הנכס שלכם. הבית. צמחים מסוימים שמצלים על המבנה או לחלופין על יחידת המיזוג החיצונית עשויים להפחית את הצורך בהפעלת המזגן, וכפועל יוצא – לחסוך לכם הרבה כסף.

  • צמחים למרפסת או לבית עשויים להגדיל את ערך הדירה שלכם באמצעות הפיכתה לאטרקטיבית יותר. בית מטופח עם צמחים אטרקטיביים הינו בדרך כלל מהווה יתרון בשווי שלו בעת שרוצים למכור אותו. צמחים מרהיבים עשויים אף לשפר את הנראות של הנכס שלכם, באופן כזה שהוא יתאים לבתים דומים בשכונה. בנוסף לערך הכספי של הבית, בעלי נכסים רבים חשים תחושות של גאווה והנאה כאשר הדירה שלהם מתהדרת בעיצוב יפהפה.

החסרונות -

  • כשאתם יוצרים בתחילה את המנעד הרב של צמחים לבית ולמרפסת, העלויות הפוטנציאליות כוללות - חומר, חפירה, מגרפה, מעדר וכיוצא בזאת. בתום ההשקעה הכספית הראשונית, העלויות השנתיות נמוכות יותר, אבל ההוצאות הכספיות שלכם עדיין יכללו זרעים, צמחים, קומפוסט, קרקע עליונה, דשן, וכיוצא בזה. תוכלו להבחין אף בעלייה בחשבון המים שלכם על השקיית הצמחים. הגבלה של רכישת צמחים אלו עשויה לסייע לכם בשליטה על ההוצאות הכספיות המרובות.

אם אתם גננים מתחילים רצוי מאוד להתחיל את פרויקט הגינון עם צמחי בית ומרפסת עמידים וחזקים ורק לאחר שצברתם יותר ניסיון לעבור לצמחים עדינים יותר לגידול. גינון הוא אחד התחביבים המהנים ביותר שיש והתמורה היא נפלאה – צמחים ירוקים ופורחים המעשירים את עולמכם בצבע, ריח נפלא ואושר.

 

לסיכומו של דבר –

כאשר אתם מתעתדים לטפל בצמחים, התלבשו למימוש פעולה זו בלבוש מתאים. הווה אומר - שרוולים ארוכים, מכנסיים, כובע ומסנן קרינה, אשר יגן על העור שלכם על מנת להפחית את החשיפה לקרני השמש. באופן הזה אף תרחיקו לכלוך, דשן, דשא ומגרים פוטנציאליים אחרים מהגוף שלכם. נעליים עם אצבעות סגורות ימנעו הסבת נזק לכפות הרגליים שלכם.

מה חשוב לדעת על משתלת תגל הארץ?

משתלת תגל הארץ מקפידה כבר שנים רבות על שמירת וכיבוד השבת. המשתלה הזאת מהווה סוג של משתלה יצרנית, שאוחזת באמתחתה כל מיני שטחי גידול של צמחים רב שנתיים ורקפות בעונה. הצוות עובדים של המשתלה המובחרת הזאת דואג להעניק לכם שירות מהימן, מסור ותוך כדי שמירה מרובה על אדיבות ושירות VIP שנאמן לקווים ברורים ומנחים. מה שמניע אותו, בלי כל ספק, הוא שירות איכותי, ללא כל פשרה, תוך כדי גביית מחיר אשר שווה לכל כיס.

bottom of page