top of page

צמחים מטהרי אוויר בבית

  מדוע מומלץ לקנות צמחים לטיהור אוויר?

  לכולנו חשוב לנשום אוויר נקי, נטול מזהמים. זה רלוונטי הן לסביבה החיצונית שבה אנו נמצאים, ועל אחת כמה וכמה לבית שבו אנו מתגוררים. מכיוון שרוב האנשים בעידן המודרני שוהים שעות ארוכות בחללים סגורים, הדבר אף חשוב שבעתיים. בימים אלה, זיהום האוויר נמצא בכותרות והפך לנושא שאי אפשר להתעלם ממנו. לכן לא מפתיע לגלות שרכישה של צמחים מטהרים לבית הפכה לנפוצה מאד בישראל.

  כאשר מדברים על זיהום, לא מדובר רק על זיהום האוויר החיצוני שנכנס הביתה. הבית המודרני משופע במזהמים, הפולטים כימיקלים ורעלנים שונים. הדבר נפוץ במיוחד בבניינים ובמשרדים, בהם אין מספיק תחלופת אוויר מבחוץ.
  בין היתר, אלה עלולים להיות:

  • חלקי ריהוט

  • צבעים על הקירות

  • אביזרי מחשב

  • מוצרים קוסמטיים

  • חומרי ניקוי

  דיירי הבית ועובדי המשרד חשופים לרעלים האלה, שנישאים באוויר ומשפיעים אף יותר מזיהום אוויר חיצוני. חשיפה ממושכת וקבועה לכימיקלים המצויים בהם, עלולה לגרום לסימפטומים שונים. ביניהם צריבה בגרון או בעיניים, כאבי ראש בדרגות חומרה שונות, עייפות ובעיות במערכת הנשימה. לעיתים קרובות אלה תסמינים שלא תמיד ברור מה מקורם, לכן חשוב להיות מודעים לכך. כפועל יוצא, טיהור אוויר בבית הוא נושא שצריך להעסיק כל מי שנמצא שעות רבות בחלל סגור.

  חוקרי נאס"א, שחיפשו פתרון עבור אסטרונאוטים, גילו שאחד האמצעים המוצלחים להפחתת זיהום אוויר בחללים סגורים, הוא הצבת עציצים מטהרי אוויר במיקומים שונים. הרי לא לחינם מכונים פארקים ויערות "ריאה ירוקה".

  מתחילת ימי האנושות, צמחים הם מסנני האוויר הידידותיים ביותר לבני האדם על פני כדור הארץ. בניגוד לאמונה הרווחת שצמחים פולטים פחמן דו-חמצני ו"לוקחים" מאיתנו חמצן, הדבר רחוק מלהיות מדויק. אכן צמחים פולטים גם פחמן דו-חמצני, אך הם בעיקר משחררים חמצן לאוויר, בתהליך הפוטוסינתזה.

  גם האזהרות הנפוצות שלא כדאי לישון עם צמחים בחדר השינה, לא צריכות להבהיל אף אחד. אמנם בלילה לא מתקיים תהליך פליטת החמצן, אך כמויות הפחמן הדו-חמצני שהצמח משחרר הינה מזערית. כמות כזו לא תשפיע על בני האדם ובעלי החיים שישנים בחדר, כך שאין סיבה לחשוש.

  צמחים מטהרים את האוויר באופן טבעי ואינם זקוקים לשם כך לתנאים מיוחדים. הם מפחיתים משמעותית הן את הרעלים והכימיקלים המצויים בו, והן את רמות הפחמן הדו-חמצני שיש באוויר. החוקרים גילו, שלעיתים אפילו צמח בודד, יכול להפחית את הרמות המסוכנות של פחמן דו-חמצני בחלל ב-96%. וזאת בתוך 24 שעות בלבד.

  איך מועילים לנו צמחים לטיהור אוויר?

  עציצים מטהרי אוויר משמשים כמעין מסננת. צמח מטהר אוויר מסוגל לקלוט אליו את האדים הרעילים שבאוויר, ולאחר מכן לפלוט אותם בחזרה בתצורת חמצן נקי. שילוב של צמחים מטהרי אוויר בבית, היא דרך נפלאה לשפר את איכות האוויר במרחב הפרטי שלנו. יתרון נוסף הוא, שלרוב מדובר בצמחים חזקים ועמידים במיוחד, שמצליחים להתמודד גם עם תנאים שאינם אידיאליים. הם נחשבים לקלים מאד לגידול, כך שאינם דורשים תשומת לב יום יומית וטיפול מורכב.

  ישנו מגוון רחב של צמחים מטהרי אוויר שאפשר לשלב בכל בית, כמו אלוורה, סנסיוורה או ירקה. אלה צמחים מטהרי אוויר לבית, שיסייעו ביצירת אוויר נקי מרעלים לא רצויים, בחלל בו הם מונחים. במקביל, הם יעלו את אחוזי החמצן כך שייווצר אוויר נקי ועשיר יותר. הדבר משמעותי במיוחד, כאשר מדובר בין דיירי הבית ישנם אנשים המתקשים בנשימה.

  צמחים שמטהרים את האוויר לא רק מסייעים לנו לחיות בסביבה בריאה יותר, הם גם הופכים אותה לירוקה, מסוגננת ויפה יותר. הדבר משפיע גם על מצב הרוח, מכיוון שצמחים נוטים להרגיע את הנפש, לשפר את האווירה ולעורר שמחה. מעבר ליתרונות האלה, עציץ מטהר אוויר הוא גם פריט דקורטיבי, שמשדרג את המראה הכללי של הבית.

  מכיוון שמבחר האפשרויות הוא רב וקיימים סוגים שונים של צמחי בית מטהרי אוויר, חשוב להתאים אותם לחלל בו הם נמצאים. יש לקחת בחשבון את גודל החלל, המיקום המדויק, כמות האור וכמובן את המראה והסגנון. המטרה היא, בסופו של דבר, למצוא צמחים לטיהור אוויר שיענו על כל הצרכים של הבית הספציפי לו הם מיועדים.

  משתלת תגל הארץ – מגוון צמחים לטיהור הבית

  אם אתם מעוניינים לשדרג את הבית עם צמח מטהר אוויר ואוירה, אתם מוזמנים להתרשם ממגוון צמחים לטיהור אוויר, שקיימים באתר. בין הצמחים המומלצים לרכישה הם סנסיוורה, פוטוס או ירקה, אך גם צמחים אחרים יכולים לעשות את העבודה. ניתן להזמין את הצמחים שלנו במגוון גדלים ובסוגי עציצים שונים. ככל שתרכשו מספר רב יותר של עציצים, כך תוכלו ליהנות מאוויר נקי מרעלים ועשיר יותר בחמצן, בכל חלל בבית או במשרד. את העציצים ניתן להזמין בלחיצת כפתור, יחד עם כל הציוד הנלווה שאתם זקוקים לו, ולקבל אותם ישירות הביתה במשלוח מהיר. נשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה שעולה במהלך הבחירה והרכישה של העציץ.

  bottom of page